برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ١٣ مهر ١٤٠٢
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 26651
 بازدید امروز : 513
 کل بازدید : 64523912
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.2812
کلاله

شهرستان كلاله

زیارتگاه خالد نبی

زیارتگاه خالد نبی

شهرستان کلاله یکی از شهرستانهای ایران در استان گلستان است. شهر کلاله مرکز این شهرستان است. جمعیت شهرستان کلاله در سال ۱۳۸۵، برابر با ۱۵۳٫۲۶۱ نفر بوده‌است.

شهرستان کلاله با چهار هزار و ۹۶۲کیلومتر مربع وسعت در شرق استان گلستان قرار دارد، در این شهرستان علاوه بر عشایر کوچنده اکراد شمال خراسان، حدود ۱۶۰هزار نفر سکونت دارند که ترکیب جمعیتی آن را قوم فارس، ترکمن، کاشمری- خراسانی،سیستانی،بلوچ تشکیل می‌دهند.

مراکز گردشگری و آثار باستانی:

شهرستان كلاله در خاور استان گلستان واقع شده است و داراي دو بخش مراوه تپه و مركزي است. اين شهرستان از خاور به شهرستان مانه و سملقان از استان خراسان شمالي، از باختر به گنبد كاووس، از جنوب به مينودشت و از شمال به كشور تركمنستان محدود مي شود. آداب و آيين هاي تركمني و جلوه‌ هاي اجتماعي زندگي تركمنان در اين خطه از زيباترين و مهم ترين جاذبه هاي گردشگري اين شهرستان به شمار مي‌آيند.

منبع:

http://www.hamshahrionline.ir

http://fa.wikipedia.org

http://www.mehrnews.com

 گردآورنده:

حسین تجلی زاده خوب