برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ١٤ آذر ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5050
 بازدید امروز : 2530
 کل بازدید : 63023542
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.5000
قلعه اسعدیه چلیچه

قلعه اسعدیه چلیچه

قلعه اسعدیه چلیچه

قلعه اسعدیه چلیچه

چلیچه یکی از روستاهای بزرگ میزدج است که در 30 کیلومتری جنوب غربی شهرکرد واقع شده است.  میان این روستا در گذشته قلعه­ای از آثار محمدخان اسعد وجود داشت که آن را به طور کلی خراب کردند و به جای آن بیمارستان فلعی را ساختند.

در قسمت شمال این ده، امام­زاده­ای است که به «آب مراد» معروف است و همه ساله عده زیادی از روستاهای اطراف به امام­زاده می­آیند و در چشمه مجاور آن و در حوضچه­های غیربهداشتی و به منظور روا شدن حاجات استحمام می­کنند.

قلعه اسعدیه چلیچه

قلعه اسعدیه چلیچه

در خارج از چلیچه و در شکاف دره­ای سرسبز و خرم که به «دره راز»یا اسعدیه معروف است، دو قلعه با فاصله کمی از هم به دستور سالار اعظم و خان باباخان ساخته شده که در نوع خود زیبا و جای بسیار مصفایی است. بعد از انقلاب، بنیاد مستضعفان اقدام به کندن و انتقال کلیه در و پنجره­های آن قلعه­ها کرده و در نتیجه این دو قلعه هم اکنون به صورت ویرانه در آمده­اند.

منابع:

 http://www.irandeserts.com

http://www.tishineh.com

گردآورنده: 

یوسف ملک میرزایی