برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ٠٢ آبان ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3779
 بازدید امروز : 1073
 کل بازدید : 62817286
 بازدیدکنندگان آنلاين : 14
 زمان بازدید : 2.9406
تالاب لپو پلنگان

تالاب لپو پلنگان

تالاب لپو پلنگان

مجموعهٔ‌ مرداب‌هاى لپو، شيرخان لپو و پلنگان به فاصلهٔ يک کيلومترى جنوب درياى خزر و در شرق نيروگاه نکا و شمال منطقهٔ زا‎غ‌مرز قرار گرفته‌‌اند. اين مرداب‌ها ظاهراً زمانى جزء درياى خزر بوده‌اند که بعدها با عقب‌نشينى دريا به صورت آب باريکه‌اى جدا باقى مانده‌اند و با گذشت زمان با آب دريا و سيلاب پر شده‌اند. مجموعهٔ تالابى فوق، هر فصل از سال جلوهٔ خاصى دارد. در زمستان و پاييز مأمن پرندگان مهاجرى است که از هزاران کيلومتر فاصله به سوى آن پرواز مى‌کنند و به تخم‌گذارى و توليدمثل مى‌پردازند. معروف‌ترين اين پرندگان قو، قره‌غاز و فلامينگوها هستند که انبوه انبوه در آن اسکان موقت مى‌گيرند و جلوه‌هاى شگفتى را پديد مى‌‌آورند. در همين فصل، ماهى‌گيرى و شکار مجاز نيز صورت مى‌گيرد. در فصول تابستان و پاييز، مى‌توان با قايق‌رانى و تماشاى طبيعت مردابى و چشم‌اندازهاى پيرامون آن لذت فراوان برد. دسترسى مناسب، اقليم مساعد، جلوه‌هاى متنوع فصلى طبيعت و ... امکانات قابل توجهى را جهت بهره‌برداى توريستى از آن فراهم آورده است.

مجموعه مرداب‌های لپو، شیرخان لپو و پلنگان به فاصله یک کیلومتری جنوب دریای خزر و در شرق نیروگاه و شمال منطقه زاغمرز قرار گرفته‌اند. این مرداب‌ها ظاهراً زمانی جزو خزر بوده‌اند که بعدها با عقب‌نشینی دریا به صورت باریکه‌ای جدا باقی مانده‌اند و با گذشت زمان با آب دریا و سیلاب پر شده‌اند. در زمستان و پاييز زیستگاه پرندگان مهاجر است. در این فصل ماهی‌گيری و شکار مجاز نيز صورت می‌گيرد. این منطقه در فصول تابستان و پاييز‏، دارای امکاناتی چون قايقرانی است.

 

منابع:

http://vista.ir

http://www.armansafar.com

گردآورنده:  فتح الله دیانی