برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ١٧ اسفند ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1508
 بازدید امروز : 7375
 کل بازدید : 61470408
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.6360
قلعه هلندى‏ها

قلعه هلندى‏ها

قلعه هلندى‏ها

قلعه هلندى‏ها در شمال شرقى جزيره خارك قرار دارد. اين قلعه كه در گذشته برج و بارويى داشته و اكنون از بين رفته است، در سال 1747 م. به وسيله «بارون كينپ هاوزن» هلندى بنا گرديد. در سال 1748 م. مقارن با حكومت دوره صفوى كه ايران مورد حمله افاغنه قرار گرفت، هلندى‏ها پس از تعطيلى دارالتجاره بندر عباس، جزيره خارك را مركز خود قرار دادند و اين قلعه را احداث كردند.

 در سال 1748 میلادی مقارن با حکومت دوره صفوی که ایران مورد حمله افاغنه قرار گرفت، هلندی ها پس از تعطیلی دارالتجاره بندرعباس، جزیره خارک را مرکز خود قرار داده و این قلعه را احداث کردند.  این قلعه به وسیله کینپ هاوزن در سال 1747 بنا گردیده و به «قلعه هلندی ها» معروف است.

منابع:

 http://af.samta.ir

http://www.beytoote.com

گردآورنده: 

فاطمه ملک میرزایی