برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٦ آبان ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4512
 بازدید امروز : 1687
 کل بازدید : 62836738
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.8996
امام‌زاده اسحاق‌بن‌ موسي بن جعفر

امام‌زاده اسحاق‌بن‌ موسي بن جعفر(امامزاده اسحاق امامزاده نور)

امام‌زاده اسحاق‌بن‌ موسي بن جعفر

امام‌زاده اسحاق‌بن‌ موسي بن جعفر 

امامزاده اسحاق (امامزاده نور) در محله سرچشمه شهر گرگان قرار دارد که به شکل هشت ضلعی ساخته شده است و متعلق به قرن 9 هجری قمری و دوره سلجوقیان است. این بنا دارای تزئینات آجری، محراب و گچ‌بری است و دو لنگه درِ قدیمی و صندوق چوبی نفیس نیز بر مرقد وجود دارند. مرقدی که در داخل این صندوق چوبی مشبّک قرار داده شده، از گچ است. روی چهار بدنه درِ ورودی آیاتی از قرآن به خط کوفی ممتاز باقی مانده است. بر بالای طاق محراب نیز کتیبه‌ای از گچ دیده می‌شود. همچنین بر چهارگوش صندوق چوبی امامزاده کتیبه‌ای به خط کوفی در دو ردیف بالا و پایین دیده می‌شود. امامزاده اسحاق بن موسی بن جعفر یکی از مفاخر معنوی و روحانی شهر گرگان است که گفته می‌شود برادر امام رضا (ع) می‌باشد.

 

 

امامزاده اسحاقامامزاده نور

امام‌زاده اسحاق‌بن‌ موسي بن جعفر 

اسحاق بن موسی بن جعفر برادر تنی امام رضا (ع) است. یکی از نکات جالب و دیدنی در خصوص این امام‌زاده، آن است که هنگام تحویل سال نو بیش از 2000 نفر در امامزاده نور گرگان تجمع می‌کنند و پس از پایان مراسم تحویل سال به همه آن‌ها کارت‌های تبریک و نقل و سکه اهدا می‌شود.


امامزاده اسحاقامامزاده نور

امام‌زاده اسحاق‌بن‌ موسي بن جعفر 
   
آرامگاه‌ اسحاق‌ بن‌ موسى‌ بن‌ جعفر(ع‌) معروف‌ به‌ مشهد نور، از بناهاي‌ دورة سلجوقى‌ در شهرگرگان‌. اين‌ بنا در مركز شهر گرگان‌، درگذر سرچشمه‌ از محلة سبزه‌ مشهد قرار دارد.
منابع:

http://www.aftabir.com

http://www.armansafar.com

http://www.cs.gorgan.ir

گردآورنده: 

ندا محبی