برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٦ آبان ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2558
 بازدید امروز : 1349
 کل بازدید : 62836400
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.9526
قلعه بمپور

 قلعه بمپور

قلعه بم پور، قدیمی ترین پناهگاه مردم سیستان

قلعه بم پور، قدیمی ترین پناهگاه مردم سیستان

اگر گذارتان به سیستان و بلوچستان افتاد، حتما وقتی را برای تماشای قلعه بمپور بگذارید. قلعه ای که به عنوان استوارترین پناهگاه مردم بلوچستان در قرون گذشته بر فراز تپه‌ای مصنوعی در شهرستان ایرانشهر  بنا شده است.

قلعه بم پور

قلعه بم پور

قلعه بمپور که در طول تاریخ یکی از قلعه های نظامی مهم آسیا به حساب می‌آمد، در غرب ایرانشهر و در جوار شهر بمپور قرار دارد و عمر آن به دوران اشکانیان و ساسانیان می رسد. هرچند که عده ای معتقدند زمان ساخت این قلعه به طور دقیق مشخص نیست و تنها با توجه به سبک معماری برج و باروهای آن می توان زمان پیدایشش را به سده چهار هجری نسبت داد.

قلعه بم پور

قلعه بم پور

یادتان باشد که برای سر زدن به این منطقه باید روی دو فصل پایانی سال فکر کنید. چون بمپور از اردیبهشت به بعد داغ و تابستانی می شود و حتی ممکن است دمای هوا به بالاتر از 50درجه هم برسد.

قلعه بم پور

 اما دسترسی به این بخش از طریق ایرانشهر امکان پذیر است. بمپور  که از توابع شهرستان ایرانشهر به شمار می رود، در 400 کیلومتری جنوب و مغرب زاهدان قرار گرفته است. منطقه ای که ۵۶۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و بیش از 70هزار نفر را در مساحت ۲۸۵۹ کیلومتری اش جای داده است. 

منبع:

http://www.tebyan.net

 گردآورنده:

ندا محبی