برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2049
 بازدید امروز : 296
 کل بازدید : 57723310
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 1.2754
مسجد جامع دامغان

مسجد جامع دامغان

مسجد جامع دامغان

مسجد جامع دامغان

مسجد جامع دامغان از ديگر مسجد هاي مهم شهر است كه روبه روي مدرسه حاج فتح علي بيگ كه به آن مدرسه پامنار نيز مي گويند, قرار گرفته است.

اين مسجد داراي 35 متر طول , 18 متر عرض و دو رديف ستون است كه روي ستون ها سقف هاي مدور آجري كار شده است و فواصل آجرها نيز با گچ بند كشي شده است. دالان ورودي به صحن مسجد كه داراي 38 متر درازا و 36 متر پهنا است, منتهي مي شود. ضلع جنوبي صحن داراي سه ايوان است كه ايوان وسط آن مرتفع تر و عريض تر از ايوان هاي طرفين است. محراب در همين ايوان واقع شده است. دهانه اين ايوان هفت متر و درازاي زير سقف 16 متر است.اين مسجد در ضلع غربي و شرقي خود دو شبستان دارد كه چند سال پيش مرمت و بازسازي شده است.

منبع:

http://irooon.tebyan.net

 گردآورنده:

 ندا محبی