برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٦ آبان ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5933
 بازدید امروز : 1313
 کل بازدید : 62836364
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.7487
آبشار شيرآباد

آبشار شيرآباد

آبشار شيرآباد

آبشار شيرآباد

بدون شک دوست داران طبیعت گردی آن هم از نوع طبیعتی بکر، درسفر به استان گلستان دیدار از آبشارهای بی نظیر شیرآباد را از دست نخواهند داد.
در میان جنگلی انبود و درختان سربه فلک کشیده با دنبال کردن صدای آب به منطقه ای بکر و با طبیعتی دست نخورده می رسید که آبشار پله ای شیرآباد در میان این طبیعت سبز خودنمایی می کند. آبشار بی نظیر شیرآباد که لقب عروس آبشارهای گلستان را به خود گرفته است، شامل دوازده آبشار می باشد که بلندترین آن 30 متر ارتفاع دارد.

اين آبشار در هفت كيلومتري جنوب شهرخان ببين شهرستان گنبد و در دامنه‌ كوه‌هاي البرز و جنگل‌هاي پوشيده از درختان كهن و سر به فلك كشيده واقع شده است.

در مسير آن رودخانه و چشمه‌سارهاي زيبا و خنك قرار دارد. آبشار شيرآباد به صورت پله‌اي و مشتمل بر دوازده آبشار كوچك و بزرگ است. بزرگ‌ترين آبشار آن سی متر ارتفاع دارد و دو حوضچه با عمق چهل تا هشتاد متر در پاي ديواره آن به وجود آمده است.

آبشار شيرآباد

آبشار شيرآباد

در مسیر آبشارهای شیرآباد، غار شیرآباد که به دیو سپید و سمندر معروف است بلافاصله بعد از آبشار اول قرار دارد که بازدید از آن طبیعت گردی ماجراجویانه شما را تکمیل خواهد کرد.

آبشار شيرآباد

آبشار شيرآباد

دسترسی: این آبشارها، از روستای شیرآباد کمتر از 20کیلومتر فاصله دارند و برای رسیدن به آن‌ها کافیست از مسیر خان ببین به روستای شیرآباد 5 کیلومتر را به سمت جنوب بروید و بعد از روستای شیر آباد 3 کیلومتر جاده آسفالته را ادامه داده، سپس راه مالرویی را پیش بگیرید. این راه، به سمت آبشارها پیش می‌رود.

آبشار شيرآباد

آبشار شيرآباد

منبع:

http://www.treep.ir

 گردآورنده:

حسین تجلی زاده خوب