برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٦ آبان ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2356
 بازدید امروز : 1977
 کل بازدید : 62837028
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.9060
رودخانه دهانه

رودخانه دهانه

رودخانه دهانه از مخلوط شدن رودهاي آنا سخيوگ و مادرسو در روستاي تنگر در پنجاه و چهار كيلومتري شمال شرقي گنبدكاووس پديد مي‌آيد. اين رودخانه دره ميان رشته «قره‌كسمور» در شمال و رشته «كوسوان» در جنوب را رو به سوي غرب طي مي‌كند و پس از عبور از روستاي «بش‌اولي» به سوي جنوب غربي متوجه مي‌گردد.

در سر راه روستاي «شفال تپه» را مشروب مي‌سازد و پس از عبور از روستاي «آق‌قميش» و مخلوط شدن با يك ريزآبه كوچك كه از جنوب شرقي سرازير گرديده است،با كمي انحراف به طرف شمال غربي متوجه مي‌شود و پس از مخلوط شدن با يك ريزآبه ديگر كه آن نيز از ارتفاعات جنوب شرقي سرچشمه مي‌گيرد، به سوي غرب و بعد به طرف شمال جريان مي‌يابد.

روستاهاي «قانجق»، «اجن» و «قره‌قوجا» را سيراب مي‌كند و پس از در هم‌آميختن با يك ريزآبه كوچك ديگر كه آن هم از ارتفاعات جنوب شرقي سرازير گرديده است، به سوي شمال غربي به جريان خود ادامه مي‌دهد.

در يك كيلومتري جنوب كلاله با ريزآبه بزرگي كه از دامنه جنوبي رشته «يشك‌يال» سرچشمه گرفته، مخلوط مي‌شود و به سوي غرب متوجه مي‌شود و با يك قوس نسبتاً كوچك، راهي شمال شده و در جنوب شرقي روستاي امان خواجه به گرگان رود مي‌ريزد.

منبع:

http://www.hamshahrionline.ir

 گردآورنده:

حسین تجلی زاده خوب