برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ٠٢ آبان ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2614
 بازدید امروز : 1463
 کل بازدید : 62817675
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.8751
قلعه پيغام

قلعه پيغام

قلعه پيغام

قلعه پيغام

قلعه پیغام (پیكان) در كنار راه شوسه اهر به كلبیر واقع شده و فاصله آن از كلیبر 13 و از قلعه‌ بابك 18 كیلومتر است. این قلعه بر روی تپه بنا شده است.
كوه پیغام دارای پرتگاه‌هایی خطرناك است كه در اثر فرسایش و ساییدگی طبیعی به شكل ایوان‌های بزرگ و كوچك با دیواره‌‌های صخره‌ای درآمده و با استفاده از این موقعیت طبیعی، بر روی سكوهای آن، در سه ردیف، استحكامات مختلفی ساخته شده است.
این قلعه در معبر رودخانه «دره رود» قرار دارد. معماری قلعه و سنگ لاشه به كار رفته در آن و نیز سفال‌های به دست آمده از محل نشان می‌دهد كه این قلعه از استحكامات دوره ‌پیش از اسلام به ویژه اشكانیان بوده است. این قلعه كه تا قلعه بذ (بابك) 18 كیلومتر فاصله دارد،‌ احتمالاً در قرن‌های اولیه اسلام به عنوان یكی از پایگاه‌های بابك خرمدین مورد استفاده قرار می‌‌گرفته است.
درباره شهرت و وجه تسمیه قلعه چنین آورد‌ه‌اند كه این قلعه در دیدرس بیشتر قلعه‌ها و استحكامات بابك بوده است و چون دستورات نظامی را از این قلعه به وسیله آتش به سایرین خبر می‌داده‌اند، به قلعه‌ پیغام معروف شده است.

منبع:

http://isna.ir

http://vista.ir

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی