برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
جمعه ٢٧ فروردين ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2656
 بازدید امروز : 5080
 کل بازدید : 61705941
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.6563
امامزاده كجل

امامزاده كجل

روستای کجل و حاشیه رود خانه قزول

در این تصویر شما شاهد زمینهای بایر روستای کجل و حاشیه رود خانه قزول و زن میباشید که قرار است سدی در این مکان دایر گردد . این مکان حد و مرز روستای کجل و روستای مشکول میباشد که جدیدا توسط یک پل معلق بسیار زیبا که در این تصویر قابل رویت نیست به هم متصل شده .همچنین شما شاهد چند دستگاه سوله میباشید که در ارتباط با همین سد ساخته شده اند . البته طبق شنیده های ما قرار است راه آهن اردبیل-میانه نیز در این مسیر دایر گردد.

روستای کجل

بماند که هنوز بعد از گذشت بیش از ۱۵ سال فعالیت شرکت های مختلف راه سازی  عملیات ساخت آزاد راه اردبیل -زنجان به نصف نیز نرسیده- بهتر که نشده بماند بدتر از قبل نیز شده و همچنان هر چند وقط یک بار اهالی منطقه شاهد تصادفات دلخراش در این مسیر میباشند.

امامزاده كجل خلخال
امامزاده كجل در شمال خاوری اغكند در مسير جاده ماشين رو كوهستانی شمس*آباد واقع شده است. بعد از طی 44 كيلومتر و عبور از روستای يان بلاغ و قاراب به كجل و بعد از طی 4 كيلومتر از جاده و 4 كيلومتر پياده روی به روستای كاوان می*رسيم.
بنای اين امامزاده به درازای 6 متر و به پهنای 3 متر دارای يك ايوان است. همه* بنا از سنگ لاشه و گل ساخته شده و پوشش سقف آن چوبی است. مقبره سيد دانيال خلخال اين مقبره در روستای خانقاه كه مدفن يكی از مشايخ دوره صفويه است؛ قرار دارد.
امامزاده كجل امامزاده كجل در شمال خاوری اغكند در مسير جاده ماشين رو كوهستانی شمس*آباد واقع شده است. بعد از طی 44 كيلومتر و عبور از روستای يان بلاغ و قاراب به كجل و بعد از طی 4 كيلومتر از جاده و 4 كيلومتر پياده روی به روستای كاوان می*رسيم. بنای اين امامزاده به درازای 6 متر و به پهنای 3 متر دارای يك ايوان است. همه* بنا از سنگ لاشه و گل ساخته شده و پوشش سقف آن چوبی است. مقبره سيد دانيال خلخال اين مقبره در روستای خانقاه كه مدفن يكی از مشايخ دوره صفويه است؛ قرار دارد.

منبع:

http://server.cccamiranserver.com

http://xalxalim.blogfa.com

http://kejal.blogfa.com

 گردآورنده: 

کاوه ملک میرزایی