برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4416
 بازدید امروز : 689
 کل بازدید : 61706641
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 1.0156
امامزاده سید احمد معراجی

امامزاده سید احمد معراجی

امامزاده سید احمد معراجی

امامزاده سید احمد معراجی

بر خلاف بسیاری از اماکن مذهبی و زیارتی منطقه خلخال ، آرامگاه سید احمد معراجی یکی ازبقاع معاصر کشور می باشد. در چند سال اخیر این امامزاده شهره کشوری یافته و به یکی از قطب های گردشگری منطقه تبدیل شده است. قطعا با تکمیل جاده طارم – خلخال این بقاع متبرکه رونق بیشتری خواهد گرفت.

سید احمد معراجی یکی از عارفان برجسته معاصر می‌باشد  که اصالتا ازروستای نوکان استان زنجان می باشد و بنا به دلیلی که هنوز مشخص نیست به روستای ایسبو(سفیدآب)خلخال آمده و در آنجا اقامت می کنند ودر نهایت همان جا به دیار باقی شتافتد.شهرت ایشان در میان مردم به دلیل خصوصیات اخلاقی خاص و کراماتی است که در طول حیات و بعد از آن داشته‌اند.

 سید احمد معراجی نزد اهالی منطقه شاهرود خلخال هم بسیار طرفدار دارد و در مناطق تات نشین خلخال به ” پیلاقا” معروف می باشند.که گویا در لهجه تاتی به معنی “سید بزرگوار” می باشد.علاوه بر اهالی مناطق مختلف خلخال حتی از استانهای گیلان، تهران و زنجان جهت زیارت و حاجت از این عالم فرزانه به روستای دور‌افتاده ایسبو (سفید‌آب‌) مشرف می‌شوند.

منبع:

http://www.savalankhabar.ir

 گردآورنده: 

کاوه ملک میرزایی