برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2561
 بازدید امروز : 669
 کل بازدید : 61706621
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.6655
امامزاده سید دانیال

امامزاده سید دانیال

مامزاده سید دانیال

امامزاده سید دانیال

مامزاده سید دانیال در سه کیلومتری شرق شهر هیرو، مرکز شهرستان خلخال، و در روستای خانقاه سادات واقع شده است. این امامزاده یکی از امامزاده های قدیمی و معتبر خلخال استکه مردم در مناسبتهای مختلف نذورات و هدایای زیادی را به این امامزاده تقدیم میکنند. و حتی کاروانهای زیارتی مکه مکرمه، کربلا و مشهد مقدس قبل از حرکت ابتدا به این امامزاده رفته و بعد از راز و نیاز و زیارت، عازم سفر خود میشوند.

این امامزاده یکی از پتانسیل های بالقوه گردشگری مذهبی منطقه خلخال می باشد که با توجه به نزدیکی به شهر هیرو مرکز شهرستان خلخال، مجاورت با منطقه گردشگری اندبیل، وجود باغات فراوان در اطراف امامزاده می تواند این مرکز را به کانون مراکز  زیارتی منطقه تبدیل نماید. ولی متاسفانه هیچ گونه امکانات رفاهی در داخل صحن مطهر و بیرون آن برای مسافران و زائران آماده نشده است.

 هرچند هم اکنون” مجتمع زيارتي بقعه امام زاده سيد دانيال خلخال در زير بناي 1356 متر مربع شامل مسجد بقعه ، مهمانسرا ، زائرسرا ، كتابخانه ، وضوخانه ، سرويس هاي بهداشتي و فضاهاي سبز و… از سال 1389در حال تکمیل می باشد”.  ولی با گذشت سه سال از آغاز عملیات اجرایی به دلیل کمبود اعتبارت این پروژه تنها 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با روندکنونی امیدی به اتمام ساخت آن طی دو سه سال آینده نمیرود و اهتمام ویژه مسئولین ومتولیان امر را میطلبد.

منبع:

http://www.savalankhabar.ir

 گردآورنده: 

کاوه ملک میرزایی