برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
شنبه ٠٧ خرداد ١٤٠١
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3555
 بازدید امروز : 2515
 کل بازدید : 63878896
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.5612
تپه پیرلنگ (تربه)

تپه پیرلنگ (تربه)

تپه پیرلنگ (تربه) مربوط به هزاره دوم قبل از میلاد است و در شهرستان نمین، بخش مرکزی، روستای ننه کران واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۴۴۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

بنای پیرلنگ دردهه ۱۳۵۰ می باشد .که شیروانی سقف آن در اثر باد و طوفان خراب شده است.

 

بنای پیرلنگ

آرامگاهش در روستاي ننه كران بر بالاي تپه اي سرسبز واقع شده و از قديم زيارتگاه مردم ننه کران و نمين و روستاهاي اطراف است. مردم به آرامگاه او اعتقاد زيادي داشتند. زماني كه جاده ماشين رو وجود نداشت با اسب و درشكه روزهاي پنج شنبه به زيارتش مي رفتندو نذر بر مزارش مي گذاشتند. 

بنای پیرلنگ

بنای جدید که پس از ویرانی بنای قدیمی در سال های اخیر در محل بنای قدیمی به همت سازمان اوقاف و خیریه اردبیل  ساخته شده است.

منبع:

http://fa.wikipedia.org

http://f_b_f.rozblog.com

 گردآورنده: 

کاوه ملک میرزایی