برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ٠٢ آبان ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2707
 بازدید امروز : 947
 کل بازدید : 62817159
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.8296
مدرسه نیماورد

مدرسه نیماورد

مدرسه نیماورد

نماي ايوان رو به قبله مدرسه نیماورد

این مدرسه از جمله مدارس متعدد شهر اصفهان به شمار می رود و در یکی از محلات بازار بزرگ اصفهان به نام « نیم آورد » و یا « نم آورد » واقع شده است. تاریخ دقیق ساخت بنا مشخص نیست اما بر اساس شواهد و قرائن موجود احتمالا این بنا در دوره سلطنت شاه سلیمان و یا در دوره شاه سلطان حسین صفوی بنا شده است.

مدرسه نیماورد

 ورودي مدرسه نیماورد 

مدرسه نیم آورد دارای تزئینات فراوان کاشی کاری و گچ بری است  و به ویژه که اساتید هنرمند عصر صفوی با استفاده از هنر گچبری ، نوع بخصوصی از تزئینات معرق را در این بنا ایجاد نموده اند که نظیر آن در سایر بناهای تاریخی وجود ندارد.

نماي حياط مدرسه

از علما و مراجعی که در این مدرسه به کسب علم و فضیلت مبادرت ورزیده اند می توان به «مرحوم آیت الله آقا سید محمد باقر درچه ای» و «مرحوم آیت الله بروجردی» اشاره نمود.

مدرسه نیماورد

نماي حياط مدرسه و مَدرَس رو به روي ورودي

منبع:

http://isfahancht.ir

http://www.forum.98ia.com

 گردآورنده: 

کاوه ملک میرزایی