برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 567
 بازدید امروز : 2647
 کل بازدید : 59577832
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.5941
غار تايه‌ گه

غار تايه‌ گه

نام انگلیسی:  Tayehgeh Cave   

نام فارسی :  غار تايه‌ گه

غار تايه‌ گه

اين غار در 2 کيلومتري جنوب غربي روستاي «وري» در ميان دره‌اي که منتهي به رودخانة جنوب روستا مي‌شود قرار گرفته و تا مرکز بخش ملکشاهي 15 کيلومتر فاصله دارد.

 

غار تايه‌ گه

عرض دهانة غار 25 متر، طول تالار ورودي (اصلي) آن 120 متر و بلندي سقف تا کف غار 33 متر است. کف غار از شن و سنگ پوشيده است، استالاکتيت (چکنده) و استالاگميت (چکيده) که از رخسارهاي برجسته غارهاي آهکي‌اند، در کف و سقف آن مشاهده مي‌شود. در فاصلة 10 متري ورودي غار استخر آبي قرار دارد که محل جمع شدن سيلاب‌هاي زمستاني است که معمولاً به داخل غار سرازير مي‌شود. خفاش‌هاي زيادي نيز در اين غار زندگي مي‌کنند. اين غار به دوران دوم زمين‌شناسي مربوط است.

 

غار تايه‌ گه

ورودي اين غار از تالاري بزرگ شروع مي‌شود و انتهاي آن کم‌کم باريک شده و به قسمت‌هاي نامعلومي که هنوز شناسايي نشده‌اند، ختم مي‌شود.

منابع:

http://www.irandeserts.com

http://seeiran.ir

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی