برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1989
 بازدید امروز : 2357
 کل بازدید : 59577542
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.6681
آبشار دربند، دره شهر

 آبشار دربند، دره شهر 

 آبشار دربند، دره شهر

 آبشار دربند، دره شهر

آبشار دربند دره شهر در موقعیت جغرافیایی E4705 N3315 در استان ایلام واقع است. اين آبشار در فاصله 38 کيلومتري غرب دره شهر واقع شده و مسير فرعي دسترسي به آن از جاده دره شهر به ايلام و از نزديکي شهر کوچک بدره، جدا مي شود. طول اين مسير فرعي به چهار کيلومتر مي رسد که در کنار آن لوله هاي انتقال آب از تصفيه خانه دربند جهت استفاده شرب اهالي منطقه کشيده شده است. در دو طرف تنگه و در دامنه هاي کوه، آثار تاريخي و بقاياي يک شهر بسيار قديمي و بزرگ نمايان است.

 آبشار دربند، دره شهر 

آبشار دربند، دره شهر

اختلاف دماي اين منطقه به شهر بدره و دره شهر به 10-20 درجه مي رسد. دره زيباي دربند از طبيعتي غني و بکر و حيات وحشي متنوع برخوردار است. مسير دره شهر به ايلام که در دامنه هاي شمالي کبيرکوه مي گذرد، سرشار از زيبايي هاي طبيعي است که هر کدام نياز به تحقيق و تفحص فراواني دارند. درياچه زيباي سد ايلام، گسل هاي جالب، تنگ شگفت انگيز رازيانه، رودخانه پرآب کرخه، صخره هاي ديدني کبيرکوه و شاليزارهاي بزرگ برنج گوشه هاي از مناظر طبيعي اين مسير تماشايي مي باشند.

منابع:

http://www.irandeserts.com

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی