برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٦ آبان ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3877
 بازدید امروز : 1375
 کل بازدید : 62836426
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.7027
بقایای قلعه چهل دختر

بقایای قلعه چهل دختر

بقایای قلعه چهل دختر

بقایای قلعه چهل دختر

قلعه چهل دختران در شمال شهرستان ایرانشهر و در منطقه چاه جمال واقع شده‌است که از موقعیت استراتژیک خوبی برخوردار است. و بعلت ارتفاع آن دید مناسبی بر تمام منطقه دارد. که سرچشمهٔ بیشتر قنات‌های شهر در همین منطقه می‌باشد.

بقایای این اثر تاریخی بر فراز ارتفاعات مشرف بر روستای همت اباد شهرستان مه ولات و از نظر موقعیت در 8 کیلومتری شمال غربی روستا قرار دارد. از خیل ابنیه فضای داخلی این قلعه که در قرون و سده‌های گذشته وجود داشته خبری نیست اما بقایای معماری آن منحصر به حصارهای سنگی در نمای بیرونی بنا است. ساختار معماری این قلعه فاقد برج نگهبانی بوده و احتمالاً جزء قلاع اسماعیلیه در این منطقه به شمار می‌رود که به تدریج متروک و ویران گردیده‌است.

منبع:

http://fa.wikipedia.org

http://www.azsafar.com

گردآورنده: 

نرگس ملک میرزایی