برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1949
 بازدید امروز : 7863
 کل بازدید : 56642913
 بازدیدکنندگان آنلاين : 36
 زمان بازدید : 0.7340
پل هشتم کابلی

پل هشتم کابلی

پل هشتم کابلی

پل هشتم کابلی

بزرگترين پل كابلي خاورميانه با نمايي زيبا بر روي رودخانه كارون احداث و آماده بهره برداري شده است. اين پل كه طولاني ترين پل كابلي كشور و خاورميانه است توسط شهرداري اهواز براي تسهيل عبور و مرور درون شهري احداث و همزمان رنگ آميزي و نورپردازي آن نيز به پايان رسيد و شهروندان اهوازي اين روزها شاهد نمادي زيبا بر روي رودخانه كارون هستند. پيش بيني مي شود بهره برداري و نورپردازي اين پل و ساير پل هاي كلانشهر اهواز مي تواند باعث جذب گردشگران داخلي و خارجي شود. منصور كتانباف شهردار اهواز از زيباسازي و نورپردازي كليه پل هاي اهواز تا پيش از نوروز امسال خبر داده است.

پل هشتم کابلی

پل هشتم کابلی

محور اصلي پل عظيم قوس دار و كابلي اهواز كه در واقع پل هشتم اهواز است و بنام «غدير» نامگذاري شده، در نزديكي هسته ي مركزي شهر اهواز، در غرب رودخانه ي كارون و در منطقه ي امانيه قرار دارد. اين پل داراي طول 1014 متر طول است كه به موجب وجود اين ويژگي به طولاني ترين پل خاورميانه ملقب شده است. اين پل داراي دو رمپ گروهي شرقي و غربي به طول 372 متر، عرشه بتني پل 325 متر، عرض كل پل 20 متر و 60 سانتي متر و عرض باند سواره رو 13 متر و 60 سانتي متر است. اين پل در مراحل مختلف 30 هزار تن بتن ريزي شده است. براي نصب عرشه فلزي پل از پنج فروند جرثقيل و تجهيزات مدرن دريايي استفاده شده كه ركورد بسيار بالايي را مهندسان بومي در سطح خاورميانه برجاي گذاشته اند. مقدار كلي كابل‌هاي نگهدارنده پل هشتم به ميزان ۲۴۰ تن بوده و برنامه نصب آن در قالب ۳۲ رديف به صورت جفت در طرفين پايه‌هاي پل اجرا گرديد و در هر طرف پايلون هشت رديف كابل قرار مي‌گيرد به طوري كه در هر پايه دو كابل به عنوان نگهدارنده در نصب شد. اين پروژه حدود 34 ميليارد تومان هزينه در بر داشته است.

منبع:

http://seeiran.ir

 گردآورنده: 

کاوه ملک میرزایی