برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ٠٢ آبان ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3014
 بازدید امروز : 879
 کل بازدید : 62817091
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0.5171
امامزاده های هندیجان

امامزاده های شهر هندیجان

1-شاه عبدالله وشاه محمود(علیهماالسلام):

ابوالفرج اصفهانی در کتاب مقابل الطالبین می نویسد: عبدالله بن محمدباقر (علیه السلام) برادر ابوعبدالله جعفربن محمدباقر (علیه السلام) می باشد، ما در این دو برادر، ام فروه دختر قاسم بن محمد بن ابی بکر بوده است. حضرت شاه عبدالله بن محمدباقر (علیه السلام) در جریان قیام علویان برعلیه حکومت بنی امیه با جمعی از سادات علوی از جمله یکی از پسران خود بنام محمود معروف به: شاه محمود، به جنوب ایران هجرت می نمایند و در منطقه هندیجان فعلی از استان خوزستان با عوامل حکومت بنی امیه درگیری خونینی پیدا می نمایند که تعدادی از سادات علوی به شهادت می رسند و بقیه متفرق می شوند.

کرامات این امامزاده والامقام از دیرباز زبان زد مردم مومن منطقه می باشد، کراماتی همچون: شفا پیدا کردن بیماران لاعلاج، صاحب فرزند شدن زوج هائی که سالهاست فرزند دار نمی شدند، شفا پیدا کردن افراد نابینائی که بعضاً کور مادرزاد بوده اند و بینائی خود را بدست آورده اند، ملوانانی که گرفتار امواج خروشان دریا شده و با توسل به حضرت شاه عبدالله (علیه السلام) نجات پیدا کرده اند

آستان مطهرامامزاده شاه عبدالله (علیه السلام) و فرزندش شاه محمود (علیه السلام) در روستائی به نام خود امامزاده شاه عبدالله و در 45 کیلومتری شهرهندیجان از توابع استان خوزستان و در 15 کیلومتری غرب شهرستان دیلم از توابع استان بوشهر قرار گرفته است.
قرون متمادی است که مورد تکریم و توجه، پیروان اهل بیت (علیه السلام) از استانهای جنوبی کشور و شیعیان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بخصوص کویت می باشد.

استان خوزستان ـ شهرستان هندیجان ـ شهر هندیجان ـ روستای امامزاده شاه عبدالله

2-امامزاده بی بی بانو(ع):

امامزاده بی بی زهرا خاتون (علیها السلام) به بی بی بانو معروف می باشد.

آستان امامزاده بی بی زهرا خاتون (علیها السلام) در شهرستان هندیجان، بخش مرکزی، دهستان هندیجان شرقی، روستای رگ سفید واقع شده است.

3-شاهزاده حمزه(ع):

آستانه امامزاده حمزه (علیه السلام)معروف به شاهزاده حمزه در شهرستان هندیجان، بخش مرکزی، شهر هندیجان خیابان کیلومتری هندیجان به ماهشهر35 واقع شده است.

4-امزاده عمران(ع):

آستان امامزاده عمران بن علی (علیه السلام) در شهرستان هندیجان، بخش مرکزی، شهر هندیجان خیابان هندیجان لب رودخانه زهره در روستای چهل منی واقع شده است.

5-شاهزاده ابراهیم(ع):

آستان امامزاده ابراهیم (علیه السلام)معروف شاه ابراهیم در شهرستان هندیجان، بخش چم خلف عیسی، شهر هندیجان، دهستان چم خلف عیسی، روستای جیری علیاواقع شده است.

6-امامزاده عبدالله(ع):

آستان امامزاده عبدالله (علیه السلام) در شهرستان هندیجان، بخش چم خلف عیسی، شهر هندیجان، دهستان سورین، روستای ده ملابزرگ واقع شده است.

 منبع:

http://mahrouyan93.blogfa.com

گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی