برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ٠٢ آبان ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2564
 بازدید امروز : 1347
 کل بازدید : 62817559
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.8281
منطقه حفاظت شده هرمود

منطقه حفاظت شده هرمود

نام انگلیسی :  Hormoud protected area    

نام فارسی :  منطقه حفاظت شده هرمود لار

منطقه حفاظت شده هرمود، لار

منطقه حفاظت شده هرمود، لار

منطقه حفاظت شده هرمود در موقعیت جغرافیایی N2729 E5418 در بین استانهای فارس و هرمزگان واقع است. اين منطقه که در شرق لارستان و در مرکز مشترک استان فارس و هرمزگان قرار گرفته در حدود ۲۸۴‚۱۵۱ هکتار وسعت دارد. اين منطقه به علت شرايط خاص اکولوژيکى، از نظر برخوردارى از گونه‌هاى گياهى و جانورى خاص مناطق گرمسيرى و قوچ لارستان، ‌ يکى از مناطق بى‌نظير و قابل توجه گردشگاهى و پژوهشى است.

منطقه حفاظت شده هرمود در استان فارس، بین ۲۷٫۱۵ تا ۲۷٫۴۵ درجه عرض شمالی و ۵۴٫۴۲ تا ۵۵٫۲۷ درجه طول شرقی واقع شده‌است. مساحت آن ۲۰۷۹۶۱ هکتار است.

منطقه حفاظت شده هرمود، لار

منطقه حفاظت شده هرمود، لار

این منطقه حفاظت شده در خاور در شهرستان لارستان و در مرکز مشترک استان فارس و هرمزگان قرار گرفته‌است. این منطقه به علت شرایط خاص اکولوژیکی، از نظر برخورداری از گونه‌های گیاهی و جانوری خاص مناطق گرمسیری و قوچ هرمودی یکی از مناطق قابل توجه گردشگاهی و پژوهشی است.[۱]این منطقه به علت داشتن منبع های نفت در زیر زمین و منبع های مواد معدنی از قبیل سنگ اهنی ونمک و گچ اهمیت بسزایی در منطقه و کشور دارد.

سرو کوهی (ارس), زیتونبنه (پسته وحشی), بادام وحشیکهورآکاسیاکنارقیچگوناستبرقدرمنه و کلاه میرحسناویشن. مور خوش.مورتلخ.انجیر کوهی.گز.درخت نخل .

منطقه حفاظت شده هرمود، لار

منطقه حفاظت شده هرمود، لار

قوچ هرمودیقوچ و میشکل و بزپلنگجبیرگرگگرازشغالروباهتشیخرگوش و گربه وحشی.کاراکال.کفتار.سیاهگوش.سمور.خار پشت.

کبکتیهوهوبرهکوکر, نوعی کبوترقمریجغدبادخورکهدهد, انواع عقابها و لاشخورها انواع خفاش.زنبور خوار. خزندگان: مار جعفریتیر مارمار شاخداریله مارقمچه مارمار پلنگیمار شتریو مار قطایی. انواع مار مولک.

از گياهان منطقه مي توان آكاسيا كنار كهور استنبراق بادام كوهي بنه كيكم زيتون سروكوهي مورخش شاخ غزالي گياهان شورپسند گز قيچ نخل و نيزار پده انار شيطان گياهان صخره چسب پامچال ها و لكچي ها و از حيات وحش بز قوچ و ميش لارستان جبنير پلنگ كفتار گرگ روباه معمولي شاه روباه و شغال انواع گربه وحشي تشي خارپشت هوبره چاخ لق كوكر كبوتر قمري چكاوك چك چك جغد زنبور خور سبزقبا زرده پره سنگ چشم كبك تيهو ليكو انواع پرندگان شكاري و لاشخور شهدخوار سسك توكا طرقه كمركولي داركوب و انواع پرندگان مهاجر مانند حواصيل لك لك سياه اردك آبچليك ديدومك وخزندگان مانند مارمولك ها مارها و اخيرا گزارشاتي در مورد يوزپلنگ و خرس سياه داده شده . به منظور تامين آب حيات وحش غير از چشمه ها و منابع آب موجود سه آبشخور مصنوعي و دو تلمبه بادي طراحي و نصب و آب انبار موجود مرمت و بازسازي شده است .

منبع:

https://fa.wikipedia.org

http://www.irandeserts.com

 گردآورنده:

کاوه ملک میرزایی