13
برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ١٤ آذر ١٤٠٠
منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
[فراموشی کلمه عبور]
كوه بلقيس

کوه بلقیس

کوه بلقیس در 48 کیلومتری شمال شرق شهرستان تکاب و در نزدیکی مجموعه آثار باستانی تخت سلیمان قرار گرفته و با 3 هزار و 346 متر ارتفاع در شمار کوه‌های بلند کشور قرار دارد.
همچنین در فاصله 200 متری شمال کوه بلقیس حوضچه بزرگی وجود دارد که تابستان‌ها خشک و زمستان‌ها مملو از آب است و موسیر، چهارشوید، کشمک، اسطوقدوس، مفرا و گون از جمله گیاهان خودرو روی این کوه هستند.

منبع :   http://www.xoy.ir

کوه بلقیس با دو قله و سه هزار و دویست متر ارتفاع در هفت و نیم  کیلومتری شمال شرقی تخت سلیمان قرار دارد. استحکامات تخت بلقیس یا بلقیس ملکه صبا بر روی  قله جنوبی واقع شده است.

منابع: میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی - سایت تبیان

اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

بازديدکنندگان اين صفحه: 3719 بازديدکنندگان امروز :  2541 کل بازديدکنندگان :  63023553 بازديدکنندگان آنلاين :  5 زمان بارگزاري صفحه:  0.7188