برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
يکشنبه ٠٢ آبان ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6338
 بازدید امروز : 1128
 کل بازدید : 62817340
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.9531
آب گرم رينه

آب گرم رينه

اين آب گرم در نزديكي شهر رينه لاريجان قرار گرفته است و هر ثانيه هزار ليتر آبدهي دارد. اين آب براي درمان بيماري هاي جلدي، مفصلي و عفوني مؤثر است .

جوشش  آب داغ چنان است كه گويي پاياني ندارد حيف از اين همه موهبت هاي خداداي كه به شكا مناسب استفاده نمي شود . آب داغ از زير كوه دماوند و سنگهاي داغ آن بيرون مي زند ولي به بدترين شكل ممكن استفاده مي شود خيلي بهتر از اين مي شد آن را مورد استفاده قرار داد

آبگرم به نوعي ييلاق برخي از اهالي شمال و آمل است كه تابستانها را در دامنه هاي خنك اين منطقه مي گذرانند و زمستان را كه برف شديدي در اين محل مي بارد به قصد اقامت در نواحي كنار دريا كه معتدل تر است ترك مي كنند گويا بيشتر مسافراني هم كه براي استراحت و تفريح و استفاده از آب گرم ، به اين منطقه مي آيند بيشتر در موسم يهار و تابستان است و زمستا نها رونقي ندارد . بهر حال نبض تپنده  آبگرم همان چشمه هاي آب گرم آن اسن كه باعث كشاندن مسافران از نقاط مختلف به اين منطقه مي شود .

 اين چند روزي كه آنجا بوديم هوا ابري بو.د شب مه خنكي همه جا را پوشانده  بود و صبح هم كه از خواب بيدار شديم ابرها تا دامنه كوه پائين آمده بودند چه منظره زيبايي ! فقط بايد عكس گرفت تا اين زيبايي ها ثبت شود و بماند .

اين محل كوچك كه بيشتر به يك روستا مي ماند بسيار بياد ماندني و دست داشتني است . نمي دانم شايد بخاطر اينكه ما هميشه خاطره خوشي از آمدن به اينجا داريم.

و وقتي برمي گرديم سوغات هاي خوبي با خودمان مي بريم از عسل و مرباي شقاقل گرفته تا گوشت گوسفند كه اين يكي واقعا با كيفيت است اصلا گوسفند سنگسري معروفيت دارد . محل خوبي است فقط بايد پول داشت و خرج كرد !

 

منابع:

 amol.gov.irhttp

http://memco83.persianblog.ir

گردآورنده:  فتح الله دیانی