برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
شنبه ٠٧ خرداد ١٤٠١
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 7543
 بازدید امروز : 2971
 کل بازدید : 63879352
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.6094
حشمت رود

حشمت رود

حشمت رود

حشمت رود

زیبایی امشل گردشگران زیادی را در تابستان و نوروز به خود اختصاص داده است. زیاده گویی نیست اگر زیباییهای تمام نشدنی این روستا را ذره ای از بهشت جاویدان خداوند دانست.این روستای بسیار قدیمی و مذهبی بیش از 100 خانوار را در خود جای داده و رودخانه ای که از بین آن و کنار جاده میگذرد حشمت رود است که قدمتی طولانی دارد و شاخه ای از رود سفیدرود است و به ساحل بندر کیاشهر متصل میشود.

با پرسجوهایی که از بزرگان این روستا انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که این روستا به این دلیل امشل نامگذاری شد که در روزگاران قدیم مردابهای بسیاری در عراضی این منطقه وجود داشته! مرداب را در گویش محلی (سل) گویند که در آن زمان این منطقه ی زیبا و حاصلخیز را با نام امسل میشناختند.

اما با فرسایش مردابها نام این روستا نیز فرسایش یافت و به نام کنونی امشل تغییر پیدا کرد.

منبع:

http://amshal.blogfa.com

گردآورنده: 

فاطمه ملک میرزایی