برای ایرانیان پرتالی است متمرکز به جغرافیای گردشگری که این جغرافیا بستر مناسبی برای توسعه سایر بانکهای اطلاعاتی از قبیل مشاهیر و بزرگان هر شهر و بررسی آثار آنها و بانکهای اطلاعاتی مثل، خدمات و گردشگری که شامل غذاهای محلی،سوغات،صنایع دستی،بازار،صنعت،اکوتوریسم می باشد.با فرستادن عکس،سفرنامه،فیلم کوتاه،گذاشتن کامنت در آخر هر مطلب و معرفی شغل یا کار خود در آن منطقه، و با به اشتراک گذاشتن این مطالب به توسعه صنعت توریسم کشور کمک کرده باشیم
پنج شنبه ٠٦ آبان ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
گردشگری
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6251
 بازدید امروز : 1722
 کل بازدید : 62836773
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.5873
سردر زاویه درب کوشک

سردر زاویه درب کوشک

سردر زاویه درب کوشک

سردر زاویه درب کوشک

اين سردر که به منظور محافظت به باغ چهل‌ستون انتقال يافته، تنها اثر تاريخى از دورهٔ حکومت«رستم آق‌قويونلو» است. در کتيبهٔ ثلث سردر، نام «رستم بهادرخان» و بانى ساختمان «على‌بيک برنا» و تاريخ سال ۹۰۲ هجرى قمرى نقش بسته است.

سردر زاویه درب کوشک

سردر زاویه درب کوشک

دروازه درب کوشک مربوط به دوره صفویه است و در اصفهان، واقع شده و این اثر به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.درکوشک از آثار به جای مانده از دوران آق قویونلوها در اصفهان بوده و در دوره حکمرانی ابوالمعظم رستم بهادر خان از امرای این سلسله بنا شده است.

بر اساس اطلاعات موجود در کتیبه سردر این زاویه که به خط ثلث سفید معرق بر زمینه کاشی لاجوردی نگاشته شده است، به نظر می رسد این بنا دارای گنبدی بوده که در دوره حکمرانی « رستم بهادر خان آق قویونلو » توسط « علی بیک برنا » بر مقبره پدرش بنا گردیده بود. ولیکن امروزه اثری از این گنبد و این مقبره و مقابر برخی معاریف اصفهان در قرن نهم و دهم هجری که در این مکان قرار داشته ، باقی نمانده است. شایان ذکر است سردر زاویه در کوشک در دوران معاصر به طور کامل بازسازی شده و کاشی های نفیس سر در پیشین بر سردر جدید نصب گردیده است.

منابع:

http://vista.ir

http://digitaliran.com

گردآورنده:

مهناز آزادی اردکانی کارشناس سایت برای ایرانیان